У Львові врятували дівчинку, яка ледь не загинула через ускладнення Сovid-19

Медики більше місяця боролись за життя 5-річної пацієнтки, у якої коронавірус протікав безсимптомно.

23.10.2024
У Львові врятували дівчинку, яка ледь не загинула через ускладнення Сovid-19

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

На початку вересня у львівʼянки Вероніки Глушко раптово підвищилась температура. Коли у дівчинки з’явилися кашель і задишка, її оглянула сімейна лікарка та зробила тест на ковід. Він виявився негативним. Тим часом стан дитини погіршувався: наступного ранку нігтики посиніли, задишка посилилась, почалась блювота.

Медики Лікарні Святого Миколая обстежили дівчинку та одразу ж поклали в реанімацію, оскільки легені були уражені. Дитина була у критичному стані. Після додаткових аналізів лікарі з’ясували, що Вероніка таки підхопила коронавірус і перехворіла безсимптомно – ще до того як проявились ускладнення.

Діагноз дитини – постковідний мультисистемний запальний синдром, позашпитальна двобічна пневмонія, тобто внаслідок ковіду у неї виникло важке запалення легень. На органі майже не залишилось здорових тканин, а альвеоли не могли виконувати свою функцію.

“Після додаткових обстежень ми побачили, що у плевральній порожнині, в якій знаходиться орган, зʼявилася рідина. Це ще більше заважало Веронічкиним легеням розправлятись та дихати. Тож, ми виконали дренування: забрали рідину з легень через спеціальну трубку. Однак стан пацієнтки продовжував стрімко погіршуватись. Вона почала втрачати свідомість, адже мозок не отримував достатньо кисню”, — розповів Ярема Безніско, анестезіолог, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лікарні Святого Миколая.

Вероніку перевели на апарат штучної вентиляції легень. Півтора тижні він допомагав дитині дихати і їй нарешті стало краще. Однак у неї розвинулась поліорганна недостатність. Лікарі взялися за відновлення роботи печінки та нирок.

Понад місяць медики боролися за життя дитини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.