У Львові врятували 2-річну дитину від ампутації ніжок після важкого опіку

Маленька пацієнтка Анна з Одещини. У березні дитина зайшла в домашню баню з бойлером і відкрила один із кранів — на шлангу з гарячою водою. Дівчинка отримала опіки.

16.07.2024
У Львові врятували 2-річну дитину від ампутації ніжок після важкого опіку

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Через надто глибокі опіки дівчинку екстрено доправили в лікарню до Одеси. А звідти, на 11-й день, через погіршення стану, дитину скерували на Львів.

“Дівчинка поступила у дуже важкому стані: глибокі опіки стоп, правої гомілки та стегон. А пальчики були некротизовані, тобто всі тканини та кістки буквально «зварилися» у окропі та були мертвими. Ще тоді наші спеціалісти побачили, що їх не вдасться врятувати, а боротьба за інші уражені ділянки буде складною і тривалою”, – йдеться у медзакладі.

Анічку треба було негайно оперувати.

“Виконати некректомію, тобто максимально видалити мертві тканини, інакше почнуться незворотні процеси і крихітка може загинути. Потрібно було ампутувати і пальчики. Це зробили згодом — вже у ході другого втручання. Два пальчики наші хірурги видалили повністю, а решту — із частковим збереженням фаланг”, – додали медики.

Під час операції лікарі побачили, що в дитини почало відкриватись ахіллове сухожилля. Саме воно відповідає за рухи стопами. Сухожилля не має власного кровопостачання, тож пересаджена шкіра на цю ділянку не прижилася б. Дитина могла втратити здатність повноцінно рухати стопами. Тоді лікарі вирішили застосувати BTM-покриття. Це унікальний синтетичний матеріал, що проростає власними судинами пацієнта та стає його новою дермою. Його наклали на стопи та стегно дитини.

Нині, аби поставити Анічку на ноги, з нею займаються наші фізичні терапевти та психологи. Далі родина планує поїздку за кордон.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.