Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Зазначається, що до робочої групи увійшли історики, архітектори, працівники різних підрозділів Львівської міської ради, члени депутатських фракцій міськради та донька Романа Шухевича Марія Трильовська. Очолив робочу групу директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львова Євген Бойко.
Під час першого засідання головний архітектор Львова Антон Коломєйцев розповів детально про умови архітектурного конкурсу, чіткі завдання, які були поставлені перед учасниками, та елементи музею, які повинні бути збережені ними під час створення проєктів.
Учасники засідання обговорили різні думки стосовно відновлення музею, його доступності та залученості території довкола, щоб сформувати повноцінний меморіальний комплекс.
“Основне питання, яке ми всі повинні ставити перед прийняттями будь-яких рішень, має бути: для кого ми робимо цей музей? Якщо для рідних генерала, то це один підхід, якщо для громади – то зовсім інший. Як на мене, ми це робимо для молоді, для майбутніх поколінь, щоб це місце використовували для виховних процесів, для патріотичного формування українців”, – наголосив кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України Микола Посівнич.
Також робоча група домовилась сформувати дорадчу раду, яка буде дотичною до результатів архітектурного конкурсу.
Нагадаємо, що внаслідок нічного обстрілу Львівщини 1 січня окупанти знищили Музей Романа Шухевича та пошкодили будівлю університету в Дублянах. Згодом працівники Львівського історичного музею, розбираючи розвалини, врятували бронзове погруддя генерал-хорунжого УПА.
Окрім того, Юрій Холод запропонував в одній з кімнат Львівського історичного музею створити експозицію, облаштувавши там міні-музей, оскільки близько 600 експонатів Романа Шухевича від початку війни перебувають у сховищах. У лютому команда моніторингу української спадщини Ukrainian Heritage Monitoring Lab (НеМо) створила 3D-модель Музею генерал-хорунжого.
Коментарі