У Львові відбудеться розповідь Романа Метельського “Світло й тіні імперії: Нерозказана історія Kodak”

Подія відбудеться 17 липня 2025 р. о 18:00, у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17).

16.07.2025
У Львові відбудеться розповідь Романа Метельського “Світло й тіні імперії: Нерозказана історія Kodak”

На відвідувачів чекає не просто сухий історичний огляд, а справжня подорож у часі, яка розкриє, як Kodak підкорила світ, а потім, маючи в руках ключі до майбутнього, не змогла їх використати.

Чому ця лекція ОБОВ’ЯЗКОВА для вас:

Розкриємо таємниці візіонера: Дізнайтеся, як Джордж Істмен, людина без формальної освіти, зміг демократизувати фотографію, перетворивши її з елітного мистецтва на доступне хобі для мільйонів! Його легендарне: “Ви натискаєте кнопку, ми робимо все інше” — це не просто слоган, а справжня філософія, що змінила світ.

Відкриємо таємниці легендарної Kodachrome: Пориньте у світ насичених кольорів та неперевершеної якості. Ми розкажемо, як Kodachrome стала золотим стандартом для фотографів і кінематографістів, закарбувавши найважливіші моменти світової історії та особистих архівів.

Розшифруємо геніальну бізнес-модель: Зрозумійте, як стратегія “бритва і леза” перетворила Kodak на фінансового гіганта і майже абсолютного монополіста, що контролював левову частку світового ринку фотоматеріалів. Це був рецепт успіху, що здавався вічним!

Парадокс, що коштував мільярди: Готуйтеся до приголомшливого відкриття – Kodak САМА винайшла першу цифрову камеру ще у 1975 році! Ми детально розберемо, чому ця геніальна розробка була відкладена “у шухляду”, і як страх “самоканібалізації” зруйнував імперію, яка мала всі шанси очолити цифрову революцію. Це історія про те, як внутрішні рішення можуть бути небезпечнішими за зовнішніх конкурентів.

Уроки для сьогодення: Історія Kodak — це хрестоматійний приклад для кожного бізнесу і кожної людини. Вона показує, як важливо вчасно адаптуватися до змін, як інновації можуть стати прокляттям, якщо їх ігнорувати, і чому бачення майбутнього важить більше, ніж минулі здобутки.

Не пропустіть унікальну можливість зануритися у світ, де колись панувала плівка, а потім настав час цифри, що назавжди змінив наше сприйняття зображень. Ця лекція — це не лише історія Kodak, а й історія еволюції візуального світу, частиною якого є кожен з нас!

Приєднуйтесь, щоб зрозуміти, чому навіть наймогутніші імперії можуть спіткнутися, і які уроки ми можемо винести з цієї грандіозної драми.

Подія   під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА і у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу Мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.