У Львові відбудеться показ та розмова про фільм «Залізна сотня»

Подія відбудеться 26 листопада о 18.00 годині у Львівському палаці мистецтв за адресою вул. Коперника, 17.

25.11.2024
У Львові відбудеться показ та розмова про фільм «Залізна сотня»

Фільм буде показано в рамках проєкту «Живе кіно у Львові» з кіноплівки з приватної колекції Олександра Мандрика.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Львівського історичного музею та Львівського палацу мистецтв.

Про фільм розповідатиме голова Українського Фотографічного Товариства Роман Метельський.

Фільм Олеся Янчука за мотивами книги Юрія Борця “У вирі боротьби”.

Закерзоння – найзахідніші українські етнічні землі, які по закінченні Другої світової війни володар усієї Східної Європи совєтський диктатор Сталін “подарував” комуністичній Польщі. На цілому терені шаліють польські банди: палять, вбивають, ґвалтують…

У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців УПА на чолі з Михайлом Дудою-“Громенком”. Хоча сили були нерівні, поляки не могли впоратися з незламною “Залізною сотнею”, й відтак, при допомозі своїх зверхників-совєтів, здійснюють поголовне виселення українців з метою позбавити повстанців ґрунту – підтримки населення. В таких обставинах Головна Команда УПА видає наказ для сотні “Громенка” – вирушити в рейд на Захід, через Словаччину і Чехію перейти до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація.

Кіно зроблене на реальних історичних фактах. Головним продюсером і спонсором є ветеран УПА Юрій Борець (Австралія) – учасник подій. Режисер: Олесь Янчук. Продюсер: Орися Борець.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.