У Львові відбудеться показ історичного художнього фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів»

22 липня 2025 року о 18.00 годині у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) відбудеться показ та обговорення історичного художнього фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів», знятого на основі реальних подій 1933 року.

21.07.2025
У Львові відбудеться показ історичного художнього фільму «Лемик. Постріл в обороні мільйонів»

Стрічку створено кіностудією громадської організації «Апостольська Чота».

Історична драма «Лемик» розповідає про події, що сталися у Львові восени 1933 року. Головний герой стрічки – 18-річний студент Львівського університету та член ОУН Микола Лемик – здійснив атентат на представника радянського консуляту, щоб привернути увагу світу до штучного Голодомору в Україні. Постать Миколи Лемика – символ незламності українського духу, що не боїться стати проти імперії заради свого народу.

Режисером фільму став військовий капелан отець Михайло Греділь. Автор сценарію – Тарас Антипович, відомий за фільмом «Чорний ворон» і серіалом «І будуть люди». У головній ролі – актор Назар Бонящук. Над стрічкою працювали оператор Ігор Ковалишин, художники-постановники Людмила Брудна та Олег Божик, звукорежисер Юрій Підцерковний, генеральна продюсерка – Уляна Греділь. Зйомки проходили у Львові, Городку, Комарно, селі Нагуєвичі.

Фільм створили за підтримки Львівської ОВА, Городоцької територіальної громади, а також небайдужих людей. У 2021 році в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на його створення виділили 100 тис. грн.

Подія організована під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА і у співпраці громадської організації «Апостольська Чота», Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівської ОУН, Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.