У Львові відбудеться лекція про життя і творчість легендарної української піаністки Любки Колесси

У вівторок, 10 червня о 18:00, львів’ян запрошують до Львівського Фотомузею (вул. Коперника, 17, Львівський палац мистецтв) на захопливу лекцію про життя і творчість легендарної української піаністки Любки Колесси (1902–1997).

09.06.2025
У Львові відбудеться лекція про життя і творчість легендарної української піаністки Любки Колесси

Спікерка — Данута Білавич, завідувачка наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Захід відбувається в межах виставкового проєкту “Митці української діаспори: чотири історії успіху”, створеного у співпраці з музеєм.

Видатна піаністка Любка Колесса (1902-1997) є легендарною постаттю в національній та світовій музичній культурі. Вона не лише прославила українське фортепіанне мистецтво на міжнародних сценах, була професіоналом найвищої якості, але й стала символом досконалості, вишуканості та жіночої чарівності.

Артистка концертувала із сольними програмами в багатьох європейських країнах, Великобританії та країнах Південної і Північної Америки. Як солістка виступала у симфонічних концертах із найвидатнішими диригентами свого часу – Б. Вальтером, В. Фуртвенґлером, К. Бемом, Г. фон Караяном, Р. Штраусом, Г. Вудом, В. Мельґельберґом, К. Краузом, які захоплювалися її талантом. Була також талановитим педагогом.

Попри те, що життя Любки Колесси в основному минуло за межами батьківщини, вона відзначалася великим патріотизмом. За бажанням піаністки у Музеї Соломії Крушельницької у Львові зберігається її особистий архів, який є окрасою фондової колекції.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Не проґавте вечір, сповнений музики, пам’яті та натхнення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.