У Львові відбудеться лекція “Едвард Козак та його родина на невідомих світлинах”

Подія відбудеться 28 січня 2025 року о 18.00 годині у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв) за адресою вул. Коперника, 17.

27.01.2025
У Львові відбудеться лекція “Едвард Козак та його родина на невідомих світлинах”

В основі лекції віднайдені світлини з родинного архіву Едварда Козака. Розповідатимуть кандидатка мистецтвознавства Ольга Ямборко і директор Стрийського краєзнавчого музею “Верховина” Микола Закусов.

Український карикатурист, гуморист, художник, письменник, іконописець, редактор і видавець німецького походження. Псевдоніми: Еко, Мамай, Майк Чічка. У 1933–1939 роках проілюстрував усі видання Івана Тиктора у Львові. У 1944-у році створив ілюстрації до книжки Івана Франка “Лис Микита”. Визнання дістає і як редактор журналу “Комар”. Цей сатирично-гумористичний тижневик – наступник аналогічного журналу “Зиз” (1923-1933), в якому Едвард Козак теж працював як художник і редактор. “Комар” став не лише послідовником у розкритті паразитичних сторін тогочасної дійсності, а й вищим щаблем осмислення української теми в її політичному, господарсько-економічному, духовному зрізах.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Стрийського краєзнавчого музею “Верховина”, Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.