У Львові успішно провели 9-годинну операцію з встановлення протеза аорти

62-річний Володимир Орищак із Львівської області понад 20 років мав проблеми з високим тиском. Впоратися з ним чоловікові допомагали дружина, тонометр і пігулки.

11.11.2024
У Львові успішно провели 9-годинну операцію з встановлення протеза аорти

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, два місяці тому пан Володимир прокинувся зранку і відчув, що йому зле як ніколи. Він вийшов на свіже повітря, однак легше не стало. А назад до будинку чоловік вже заледве дійшов. Дружина звично схопила тонометр. Але тиск Володимира виявився не підвищеним, а критично низьким – 60 на 80. Тож жінка викликали швидку.

Ще дорогою парамедики підключили хворого до кисню, бо його сатурація нестримно падала і він задихався.

Кардіохірурги виявили у чоловіка рідкісну і небезпечну для життя патологію – гостре розшарування аорти з поширенням на гілки дуги аорти та низхідну грудну аорту. Лікарі робили все можливе, щоб стабілізувати стан пацієнта та якнайшвидше виконати складну операцію.

Враховуючи велику площу розшарування, ми ухвалили рішення провести надважке втручання спільно з нашими колегами з Інституту Амосова. Адже вони єдині самостійно виконують такі складні операції. Загалом, це вже 27-ме втручання по всій Україні та друге для нас і Львова”, — розповів Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.

Колеги з Києва оперативно прибули до Львова на поміч. Медики розпочали операцію.

Основна складність операції була в тому, що після відключення головних судин, кардіохірурги мали почергово підключати кожну з них і перевіряти чи є кровопостачання.

Надважка операція тривала 9 годин і минула успішно. Критичного пацієнта вдалося врятувати. І за місяць після втручання пан Володимир поїхав додому.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.