У Львові судитимуть голову ОСББ і комунальника за загибель жінки у ліфті

У Львові повідомили про підозру голові ОСББ та електромеханіку за загибель 47-річної жінки у ліфті багатоповерхівки, що сталась на вулиці Мазепи у 2023 році. Львів’янку затисло між кабіною ліфта та шахтою.

02.05.2025
У Львові судитимуть голову ОСББ і комунальника за загибель жінки у ліфті

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Жінка загинула у ліфті будинку по вулиці Мазепи, 13-а. Як встановило слідство, смерть настала через порушення підозрюваними правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. Тоді через незадовільний технічний стан ліфта не спрацювали вимикачі руху дверей кабіни, тому тіло жінки затиснуло. Внаслідок отриманих травм вона померла на місці.

“Встановлено, що у 2019 році між ОСББ, яке обслуговує цей будинок, та комунальним підприємством був укладений договір підряду. Згідно його умов підприємство зобов’язувалося проводити технічне обслуговування і ремонт ліфтів та диспетчерських систем”, — зазначили у прокуратурі і додали, що за справність ліфта був відповідальний електромеханік підприємства, а голова ОСББ зобов’язаний був забезпечити зберігання та експлуатацію ліфтів відповідно до положень чинного законодавства.

Всупереч тому, що у 2019 – 2020 роках були виявлені порушення і згідно висновку експертизи користування ліфтом було заборонене — він працював. Зокрема, після закінчення зазначеного у паспорті терміну роботи, без проведеного позачергового техогляду або обстеження, а також без дозволу на його подальшу експлуатацію та за наявності несправностей, які впливали на його безпечну роботу.

“Відтак, відсутність контролю з боку уповноважених посадових осіб та електротехнічного персоналу за технічним станом ліфта та невжиття заходів для підтримання його роботи у працездатному стані призвело до смерті мешканки цього будинку”, — додали у прокуратурі.

Розслідування триває, зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

За порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини електромеханіку і голові ОСББ загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.”

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.