У Львові судили шахраїв, які виманювали гроші в ухилянтів за перетин кордону

Галицький районний суд Львова виніс вирок двом переселенцям за шахрайство.

05.06.2024
У Львові судили шахраїв, які виманювали гроші в ухилянтів за перетин кордону

Двоє мешканців Харківської області виманювали 4000 доларів у двох військовозобов’язаних чоловіків, які хотіли виїхати за кордон під час воєнного стану. За ці гроші переселенці обіцяли чоловікам внести їх дані у систему «Шлях», як водіїв благодійної організації, хоча вони не мали можливості виготовити обіцяні документи, повідомляє Zaxid.net.

Правоохоронці у лютому 2023 року викрили злочинну схему та затримали Ярослава Літвіненка та Кирила Жарова. У суді чоловіки визнали свою провину та розповіли, що переїхали до Львова як ВПО. Один з обвинувачених розповів, що у лютому 2023 року до нього зателефонували з невідомого номера та спитали, чи він може посприяти у перетині кордону. Чоловік не мав стосунку до виготовлення вказаних документів чи знайомих з відповідними контактами, але погодився на пропозицію, щоб привласнити гроші.

Обвинувачені вважають, що злочин спровокували, бо чоловік, з яким вони спілкувались, співпрацював зі слідством, ініціював телефонні дзвінки та зустрічі, вів себе підозріло. Суд не зміг допитати цього свідка, на засідання суду він не приходив і прокурор не зміг забезпечити його явку.

Справу розглянула суддя Ірина Волоско, яка дослідила усі надані матеріали та визнала Ярослава Літвіненка та Кирила Жарова винними у шахрайстві, призначивши їм по три роки тюрми, але звільнивши від відбування покарання з дворічними іспитовими термінами. Вирок ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.