У Львові судили поляка, який ввозив 19 авто під виглядом гумдопомоги

Загальна вартість усіх ввезених поляком автівок становить 31 500 євро.

01.11.2023
У Львові судили поляка, який ввозив 19 авто під виглядом гумдопомоги

Галицький районний суд Львова визнав винним громадянина Польщі Рафала Мрозовіча (Rafal Mrozowicz), який ввозив в Україну авто під виглядом гуманітарної допомоги військовій частині, але не передавав військовим ці авто. Поляку призначили 1,2 млн грн штрафу (митна вартість авто) з конфіскацією ввезених автомобілів – якщо їх не вдасться конфіскувати, то поляк має сплатити їхню митну вартість, повідомляє Zaxid.net.

Рафал Мрозовіч протягом січня – червня 2023 року ввіз на територію України 18 авто під виглядом гуманітарної допомоги одній з військових частин. Йдеться про легкові авто Volkswagen Passat, Opel Vectra, Audi A4, позашляховики Lexus RX 300 та Jeep Grand Cherokee, мінівен Opel Zafira, Renault Scénic, фургон Iveco Daily, також авто марок Škoda, Isuzu, Mercedes-Benz. Однак у червні 2023 року митники встановили, що військова частина не отримувала цих авто та не очікувала на них.

У серпні 2023 року через пункт пропуску «Шегині – Медика» Рафал Мрозовіч намагався ввезти ще мікроавтобус Nissan Interstar, начебто як гуманітарну допомогу одній з військових частин, надавши митникам лист-звернення цієї військової частини. Однак митники встановили, що військова частина не очікувала на це авто, а наданий лист є підробкою.

Згідно з протоколом про порушення митних правил, загальна вартість авто може становити 31,5 тис. євро (1 млн 251 тис. грн за курсом НБУ).

На засідання суду Рафал Мрозовіч не прийшов, тому справу розглядали за його відсутності. Суддя визнала поляка винним у порушенні митних правил та призначила йому покарання – 1,2 млн грн штрафу (митна вартість авто) з конфіскацією ввезених автомобілів – якщо їх не вдасться конфіскувати, то поляк має сплатити їхню митну вартість.

На постанову ще може бути подана апеляція.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.