У Львові рятують дитину з раком мозку, від якої відмовилися лікарі за кордоном

Львівські медики прооперували 10-річного хлопчика з Харкова, який пережив 5 хірургічних втручань.

21.11.2022
У Львові рятують дитину з раком мозку, від якої відмовилися лікарі за кордоном

У Микити з Харкова – анапластична епендимома. Це – агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте, мігрує та щоразу з’являється у різних місцях, повідомляють у Першому хірургічному об’єднанні Львова.

Дитина захворіла у 5 років. Одного разу після виступу на святі у садочку Микита почав похитуватися, а у очах у нього подвоїлося.

За цей час хлопчик пережив 5 надскладних операцій на мозку, 16 блоків агресивної хіміотерапії, але три місяці тому хвороба знову повернулася. Рецидив стався у Німеччині, куди родина переїхала, тікаючи від обстрілів Харкова.

Німецькі лікарі визнали пухлину неоперабельною, оскільки вона була розташована біля стовбура головного мозку із ділянками та центрами відповідальними за дихання, серцебиття та ковтання.

Окрім того, анатомія головного мозку дитини після стількох операцій сильно змінена, тому оперувати було дуже ризиковано.

Однак батьки Микити не здалися і почали шукати лікаря, який візьметься за операцію. Доктора знайшли у Львові, ним виявився Михайло Ловга, керівник Центру нейрохірургії Лікарні Святого Миколая, який раніше уже оперував хлопчика.

“Так, команда нейрохірургів взялася планувати одне із найскладніших втручань у своїй практиці. Перед спеціалістами стояло надважке завдання: прибрати пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання”, – кажуть у лікарні.

Операція пройшла успішно. Наразі Микита продовжує курс хіміотерапії.

Дитина дуже хоче одужати і ходити до школи, а його батьки запросили львівських медиків в гості у Харків після перемоги.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.