У Львові помер політв’язень радянських концтаборів Іван Мігус

Відійшов у вічність художник і письменник, двічі ув’язнений сталінським режимом з політичних мотивів Іван Мігус.

25.11.2024
У Львові помер політв’язень радянських концтаборів Іван Мігус

Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, політв’язень помер на на 92 році життя.

25 листопада о 19:00 годині відбудеться Чин парастасу в каплиці Різдва Йоана Хрестителя (вул. Пекарська, 52). Завтра о 14:00 розпочнеться Чин похорону у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Опісля, о 14:35, відбудеться загальноміська церемонія прощання на площі Ринок.

Поховають Івана Мігуса на Личаківському кладовищі.

Довідка:

Іван Мігус був художником і письменником, членом Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння», політичним в’язнем сталінських концтаборів. У 1949-1955 роках він відбував ув’язнення у виправно-трудових таборах Мордовії та Уралу. У 1959 році був засуджений вдруге на 13 років за допомогу в діяльності шістдесятників.

Народився 17 червня 1933 року у селі Ульгівок Люблінського воєводства (Польща) в українській родині. У 1946 році пан Іван із сім’єю був примусово переселений в УРСР за програмою «обміну населенням».

У 2016 році Мігус Іван Кирилович отримав подяку від міста як член Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих. Мав двох доньок та сина.

У 2018 році вийшов автобіографічний роман Мігуса «Бумеранг, або У клешнях червоного диявола», в якому він змалював перебування у сталінських концтаборах Мордовії, Сибіру, Уралу та Воркути. У романі також детально описані важливі історичні події, які відбувалися на українських землях: утворення Карпатської України, операція «Вісла», протистояння між УПА та Армію крайовою, партизанський рух на Брідщині та нищення десятків тисяч патріотів у концтаборах СРСР.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.