У Львові подали до суду через пошкодження трьох пам’яток архітектури

Власники квартир та приміщень у будинках на вулицях Кармалюка, 9, Стецька, 4 та Личаківській, 1 проігнорували приписи управління та рішення адміністративної комісії і не усунули раніше виявлені порушення. Офіс охорони культурної спадщини ЛМР ініціював судові провадження щодо трьох об’єктів культурної спадщини.

10.04.2025
У Львові подали до суду через пошкодження трьох пам’яток архітектури

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

На вул. Кармалюка, 9 розташована пам’ятка архітектури та історії місцевого значення — будинок, у якому жив і працював український художник Антін Манастирський. Власниця нежитлових приміщень здійснила реконструкцію з прибудовою без дозвільної документації.

У січні 2025 року адміністративна комісія винесла постанову у справі про адміністративне правопорушення, а управління видало припис про відновлення історичних габаритів будівлі до 11 січня. Через невиконання припису подано позов до суду щодо зобов’язання усунути самочинне втручання. Також у справі відкрито кримінальне провадження.

“У цьому випадку член родини порушниці є архітектором, який добре розуміє правові й технічні аспекти роботи з пам’ятками. Але навіть з цим розумінням відбувається свідоме ігнорування вимог законодавства. Це є прецедент. Ми маємо довести справу до завершення й у разі потреби залучати виконавчу службу до демонтажу прибудови”, — розповіла директорка офісу охорони культурної спадщини Тетяна Балукова.

Ще два позови стосуються заміни історичних дерев’яних вікон на пластикові конструкції у будинках-пам’ятках архітектури на вул. Стецька, 4 (збудований на початку XX ст.) та вул. Личаківській, 1 (збудований у 1778 р.).

В обох випадках видано приписи про демонтаж пластикових вікон та встановлення на їх місці дерев’яних за зразком оригінальних. Технологію монтажу нових дерев’яних вікон, членування, профіль та колір повинні були узгодити з офісом охорони культурної спадщини. Власники не виконали приписів у визначений термін, тому подано позови до суду про зобов’язання відновити первинний вигляд пам’яток.

“В будинок на вул. Стецька, 4 місто вже інвестувало кошти на фахову реставрацію балконів. І коли після таких робіт відбувається самовільна заміна вікон – це абсолютно неприйнятно”, – зауважила директорка офісу Тетяна Балукова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.