У Львові почали виготовляти яскраві бронежилети і каски для дітей, які можуть захистити від уламків

В кластері планують зробити з пів тисячі таких засобів захисту для евакуації дітей з міст, які обстрілюють.

09.09.2022
У Львові почали виготовляти яскраві бронежилети і каски для дітей, які можуть захистити від уламків

Про це йдеться в ТСН.

Бронежилети для дітей почали виготовляти у Львові, вони 1 класу захисту – рятують від куль пістолета, та найголовніше, кажуть розробники, – захищають від уламків. Окрім бронежилета, роблять також каски.

9-річна Анжеліка евакуювалася з батьками з Харкова, у березні  родина дуже переживала за безпеку дітей, але захистити їх не було чим.

 «На той час я знав кілька випадків, коли люди евакуювалися з міста чи їхали в машині, і в них попадали кулі, тому я б хотів на той час захистити свою дитину якимось бронежилетом, каскою», – каже батько дівчинки Олександр.  

Зараз батьки Анжеліки працюють у Львівському оборонному кластері –  громадське об’єднання волонтерів, підприємців та працівників Харківського заводу засобів індивідуального захисту. Саме цей кластер і взявся за дитячі бронежилети. «Він не важкий, а каска важка», – каже дитина після примірки.

«Передбачені кишеньки для інформації стосовно батьків, номер телефону, шеврони можуть застосовуватися, світловідбивні смужки», – зазначають розробники.

Запит на бронежилети надійшов від правоохоронців і, після консультацій  з іноземними експертами в кластері взялися за розробку. Кажуть, від дорослих дитячі бронежилети відрізняються лише дизайном і вагою. Важать лише 2 кілограми.

«Вони захищають від будь-яких пістолетних куль, але це не є першочергова функція цих бронежилетів. Найголовніше – вони захищають від уламків, є спеціальні стандарти, що вимірюють протиуламкову стійкість. Ці бронежилети тримають уламки більше 500 м/с», – каже заступник голови правління Львівського оборонного кластеру Юрій Федоров.

Виготовляють такі бронежилети з надвисокого молекулярного поліетилену. Матеріал імпортують, та його закупити ще те завдання через великий попит у світі, кажуть в оборонному кластері.

Вартість такого бронежилету близько пів тисячі доларів. В кластері планують зробити з пів тисячі таких засобів захисту для евакуації дітей з міст, які обстрілюють.

«Ми вже знайшли частину донорських коштів на реалізацію проєктів – медичних бронежилетів, евакуаційних бронежилетів для діточок, проте нашій справі потрібна підтримка», – каже Федоров. 

Крім дитячих, львівський оборонний кластер вже виготовив понад 80 тисяч бронежилетів для військових. А ще тут забезпечують індивідуальним захистом і медиків. Кажуть один бронежилет виготовляють за 12 хвилин, але завжди бракує грошей

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.