У Львові медики врятували передчасно народжену дитину, яка не могла самостійно дихати

Немовля не могло самостійно дихати, пожовтіло, а печінкові показники перевищували норму у 10 разів.

13.11.2024
У Львові медики врятували передчасно народжену дитину, яка не могла самостійно дихати

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, на 35-му тижні вагітності у 33-річної львівʼянки Любові Пʼятничанської раптово заболів живіт.

“Я поїхала до свого лікаря у пологове відділення Лікарні Святого Миколая і речей з собою майже не брала. Думала, що лікар підкаже, що зробити з болем, і я повернусь додому, адже народжувати було ще зовсім рано”, — розповідала жінка.

Виявилося, що це вже перейми. Коли жінка народила, то дитину одразу ж забрали до реанімації, бо вона не дихала самостійно. Лікарі підʼєднали немовля до апарату неінвазивної вентиляції легень. За його допомогою дівчинка дихала перші 4 доби життя. Коли ж легені дитини почали справлятися самостійно, її перевели до відділення патології новонароджених і недоношених дітей.

“Надійка була дуже млява, не могла самостійно їсти, тож ми годували її через зонд. А білірубін – це показник роботи печінки – зріс до 200-250. При тому, що норма – 21”, – розповіла Лариса Григоренко, завідувачка відділення патології новонароджених і недоношених дітей Лікарні Святого Миколая.

У дівчинки виникла жовтяниця новонароджених. Якщо вчасно не стабілізувати рівень білірубіну, то дитина страждатиме від неврологічних ускладнень: рухових розладів, порушення уваги та запамʼятовування.

Надійці проводили фототерапію 5 днів. Вона виконується під спеціальними лампами із синім світлом, під впливом якого білірубін руйнується та виводиться з організму разом із сечею. Так, його рівень у крові знижується і стан дитини покращується. Завдяки цій процедурі медики змогли вчасно вилікувати Надійку та не допустили розвитку ускладнень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.