У Львові лікарі реанімували хлопчика після утоплення в озері

У Львові виходили 12-річного хлопчика у вкрай важкому стані, який ледь не втопився в озері.

17.07.2023
У Львові лікарі реанімували хлопчика після утоплення в озері

Як повідомили в “Охматдиті”, 12-річний Святослав із Новояворівська. Одного дня разом із другом пішов на місцеве озеро, де ледь не потонув. Витягнувши хлопця з води, його оперативно доставили до лікарні у Львові із діагнозом «утоплення в прісній воді». Стан дитини оцінили як вкрай важкий.

Як кажуть медики, при утопленні прісна вода всмоктується дуже швидко і створює набряк легень. Святослав пережив гіпоксію, тобто тривале кисневе голодування. Це усе впливає негативно на мозок та на інші органи. Втім завдяки злагодженим діям медиків стан хлопчика вдалося стабілізувати.

«Святослав поступив із сатурацією 70 із нестабільною гемодинамікою. Ми підтримували серцево-судинну діяльність. Був набряк легень і РДС III ступеня. Із легень санувалась велика кількість кров’янисто-пінистої мокроти. У Святослава була клініка катехоламінового шоку. Нам вдалося це все скорегувати. Була важка гіпокоагуляція, тобто наявна кровотеча із інтубаційної трубки та кров’янисті виділення із прямої кишки», – розповіла завідувачка відділення реанімації Віра Приймакова.

Зараз хлопець перебуває на штучній вентиляції легень. Лікарі кажуть, що він поступово відновлюється.

«Дуже вдячна лікарям “Охматдиту”. Вони роблять із моїм сином просто чудо. Буду молитися за весь персонал ще довго. Дай Бог здоровʼя усім, хто був задіяний для порятунку життя сина», – сказала мама Святослава Галина.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.