У Львові двом пацієнтам зробили операції на серці без жодного розрізу

Медики прооперували 84-річного житомирянина та 80-річну львів’янку. Пацієнти мали зношені аортальні клапани. Оскільки літні люди могли б не пережити операцію з розрізанням грудної клітини, їх прооперували через прокол на нозі.

30.04.2024
У Львові двом пацієнтам зробили операції на серці без жодного розрізу

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, до медиків звернулися 84-річний житомирянин Леонтій Рудницький та 80-річна львів’янка Марія Колеса.

Пацієнти скаржилися на задуху, нестабільний артеріальний тиск та слабкість. Їм поставили діагноз: критичний аортальний стеноз — звуження отвору аортального клапана. Це захворювання призводить до порушення току крові, перевантаження серця і зрештою — його зупинки.

“Ще кілька років тому і пан Леонтій, і пані Марія не мали в Україні шансів на порятунок. Позаяк заміну клапанів у відкритий спосіб, тобто із розрізанням грудної клітки, їхній старечий організм не здатний витримати. Єдиний спосіб врятувати таких хворих — це транскатетерна імплантація аортального клапана (TAVI). Ця надсучасна операція виконується лише в один прокол на нозі, а новий штучний клапан доставляється до серця судиною”, — йдеться у повідомленні.

За даними лікарів, це найменш травматичний і найбезпечніший спосіб, пропри це його застосовують рідко. Адже цей спосіб заміни клапану дуже дорогий і його не проводять коштом держави.

Львів’янку і житомирянина прооперували в один день. Операції минули успішно і вже за тиждень їх виписали. Ще через неділю Марія Колеса прийшла на огляд і розповіла що, вже планує з внуками висаджувати розсаду на дачі.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.