У Львові дружина загиблого солдата відсудила у військової частини виплати

Військова частина відмовила дружині загиблого солдата у виплаті його останнього грошового забезпечення (100 тис. грн). Жінка звернулась до Львівського окружного адміністративного суду та виграла справу.

20.09.2024
У Львові дружина загиблого солдата відсудила у військової частини виплати

До суду звернулась дружина старшого солдата, який проходив військову службу у одній з військових частин. У березні 2023 року під час лікування у медзакладі Запоріжжя військовий помер. Його смерть визнана такою, що пов’язана з виконанням обов’язків військової служби. Жінка звернулась до частини з проханням виплатити їй останнє грошове забезпечення загиблого чоловіка (100 тис. грн), але їй відмовили. Згодом вона знову надсилала звернення, але її попросили надати свідоцтво на спадщину. Не погодившись із відповіддю, вона пішла до суду, повідомляє Zaxid.net.

Представник військової частини надав відзив, у якому заявив, що смерть старшого солдата пов’язана з виконанням обов’язків військової служби, але не пов’язана з захистом Батьківщини (немає відповідної довідки). Представник військової частини заявив, що загиблий солдат мав ще одну дитину від іншого шлюбу, також на його утриманні перебували батьки. Тому, для уникнення спорів, вони повідомили позивачку, що їй потрібно відкрити спадкову справу та надати свідоцтво про спадщину.

Справу розглянула суддя Олена Крутько, яка дослідила усі матеріали та аргументи сторін. Згідно з висновком судді, військова частина мала виплатити останнє грошове забезпечення військового його дружині.

«Покликання відповідача на необхідність подати свідоцтво про право спадщину для отримання виплати не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яким врегульовано спірні правовідносини. У свою чергу доводи відповідача, що смерть військовослужбовця не пов’язана з захистом Батьківщини, спростовуються матеріалами справи», – вважає суддя.

Суддя визнала протиправною бездіяльність військової частини щодо не нарахування грошового забезпечення загиблого військового його дружина та зобов’язала здійснити відповідну виплату. Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.