У Львові депутат позбавив охоронного статусу мозаїку на стіні Винниківського ринку

Суд задовольнив позов підприємства «Галицький шлях» і постановив виключити з охоронного переліку панно на стіні Винниківського ринку. Підприємство належить депутату Львівської міської ради від “Європейської Солідарності” Олексію Різнику.

22.06.2023
У Львові депутат позбавив охоронного статусу мозаїку на стіні Винниківського ринку

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив активіст Дмитро Соловйов.

Суд задовольнив позов ПП “Галицький Шлях” і постановив виключити з охоронного переліку панно на Винниківському ринку (номер в переліку 2052-4-М) “через неправильну адресу”.

“Лілія Онищенко, Андрій Москаленко, Андрій Садовий, Управління охорони історичного середовища не дайте повторитися історії з Океаном!” – написав активіст.

Соловйов зазначив, що ПП “Галицький шлях” також стверджували, що панно біля входу на ринок нібито було створене у 1990-х роках працівниками ринку й не становить культурної цінності. Але згідно з дисертацією доцентки інституту архітектури Львівська політехніка Наталя Піддубна, автором мозаїки є Олександр Кошеваров і створив він її в 1970 році.

У жовтні 2019 року для захисту цінних історичних мозаїк виконавчий комітет ЛМР затвердив Перелік мозаїчних творів Львова. Цим рішенням забудовникам заборонили робити з мозаїками будь-що, крім ремонту. У цей перелік включили мозаїки на вулицях Солодова 3 та Личаківській 55. Перша знаходиться на фасаді Винниківського ринку, друга – на стіні житлового будинку поряд із ринком.

Ринок раніше був комунальним, але у 2019 в результаті корупційних схем його власником стало ТОВ “Дари Львівщини” Софії Максимець, доньки бізнесмена, екс-депутата міської й обласної рад та колишнього регіонала Григорія Козловського. Потім через схему з іпотекою та неповернутим боргом нерухомість перекинули на ПП Галицький Шлях бізнес-партнера та юриста Козловського, а нині – депутата Олексія Різника.

Ці компанії подали в суд на мозаїки, бо включення мозаїк до списку нібито «створює додаткові обов’язки» для них як власників будівель.

“Прикро, що деякі депутат ставлять свої бізнес-інтереси вище ніж суспільні. Закликаю ЛМР подати апеляцію і повернути мозаїці на ринку охоронний статус”, – підсумував Дмитро Соловйов.

Стосовно компанії депутата Львівської міськради, яка позбавила охоронного статусу мозаїку на стіні Винниківського ринку, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зазначив:

“Так ось, наша позиція – усі мозаїки, які розміщені на території Винниківського ринку є і повинні бути збережені. Ми готуємо відповідні рішення щодо недопущення вилучення мозаїки на стіні «Винниківського ринку» з реєстру. Для тих, хто напевно забув історію з мозаїкою «Море і риби» і усіма перепитіями з відновленням мозаїки, хочу нагадати і попередити, що ми зробимо все можливе, як місто, щоби мозаїки була збережені. І це не обговорюється.”

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.