У Львівському ТЦК спростували інформацію про затримання на хабарі посадовця Сихівського РТЦК

У Львові біля торгового центру, нібито, затримали Володимира Лісовського, начальника морально-психологічного забезпечення Сихівського ТЦК, якого підозрюють у вимаганні хабаря у військового.

28.10.2024
У Львівському ТЦК спростували інформацію про затримання на хабарі посадовця Сихівського РТЦК

Львівський обласний ТЦК та СП спростував інформацію про затримання військовослужбовця і звернувся до регіональних ресурсів та телеграм-каналів надати неспростовні докази, що підтверджують подане.

Нагадаємо, 25 жовтня, о 09:13 адміністратори сторінки «Антикорупційний моніторинг Львівщини» у Facebook поширили такий текст:

«В ТЦК хабарі вимагають навіть у своїх. Правоохоронці затримали «на гарячому» біля ТРЦ «Ашан» в Сокільниках начальника групи морально-психологічного забезпечення Сихівського РТЦК та СП м.Львова під час отримання 2 тис.$ хабаря. Посадовець вимагав «винагороду» від військовослужбовця ТЦК за непритягнення до відповідальності та непереведення на службу на схід за перебування на робочому місці в стані наркотичного спʼяніння. Затримання здійснили оперативниками УСР і СУ ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та за сприяння управління військової служби правопорядку ЗС України. Грошові кошти вилучено. Слідчі дії тривають».

Далі низка регіональних медіа, а також анонімні канали у Телеграм перепублікували це повідомлення у різних формулюваннях. Проте, не змінювали звинувачень на адресу військовослужбовця Сихівського РТЦК та СП.

“Заявляємо, що поширена інформація не відповідає дійсності в жодному вигляді. Це інформаційний вкид, направлений на формування негативного іміджу військовослужбовців Сихівського РТЦК та СП. Нагадуємо, що 19 жовтня 2024 року Львівський ОТЦК та СП публікував на своїх сторінках у соціальних мережах повідомлення від Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, у якому, зокрема, йшлося:

«… поширення неправдивої (компрометуючої) інформації спрямованих на підрив безпекових заходів держави в цілому, надання будь-яких оціночних суджень без чіткої їх аргументації і достовірних фактів та їх поширення через різноманітні канали (особливо Інтернет-медіа) з корисливою метою (умислом) слугують лише одній єдиній меті – підривати довіру суспільства до державних інституцій та Сил оборони України в цілому».

А також: «Зазначимо, що Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII “Про внесення змін до Кримінального кодексу України”. Розділ 1 Особливої частини “Злочини проти основ національної безпеки України” доповнений статтею 114-1 “Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань”, – зазначили у Львівському ТЦК та СП.

Відповідно до Закону, компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження задля захисту законної діяльності Сил оборони України та безпеки громадян, що є найважливішим завданням всіх складових сектору безпеки і оборони України.

Також у ТЦК наголосили, що спекулятивні дії в інформаційному просторі, які полягають у прямих звинуваченнях щодо, нібито, незаконних дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, будуть перевіряти правоохоронні органи в межах їх повноважень та компетенцій».

“Наразі виявлено, що деякі медіа діють упереджено або нехтують журналістськими стандартами. Чи варті довіри ресурси, які публікують неперевірену інформацію з анонімних джерел, очорнюючи таким чином імідж Збройних Сил України, вирішувати, звичайно, аудиторії. Ми ж залишаємо за собою право звертатися до правоохоронних органів та судових інстанцій для виявлення справедливості“, – пілсумували у Львівському ТЦК та СП.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.