У Львівській ОВА розповіли про працевлаштування людей з інвалідністю

15 січня 2025 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю».

21.01.2025
У Львівській ОВА розповіли про працевлаштування людей з інвалідністю

Беручи до уваги досвід країн Європейського Союзу, ухвалений Закон має значний потенціал для збільшення кількості робочих місць для осіб з інвалідністю. Це стане можливим завдяки розширенню переліку доступних вакансій, зокрема в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Передбачено, що люди з інвалідністю зможуть працювати на будь-якій роботі, якщо вона не протипоказана за станом здоров’я. Закон встановлює однакові правила працевлаштування як для приватного, так і для державного секторів економіки, забезпечуючи рівний доступ до трудових можливостей. Також передбачено надання соціального супроводу на робочому місці, що включає допомогу у взаємодії з роботодавцем і колективом. Працівники з інвалідністю можуть залучати персональних асистентів та перекладачів жестової мови. Закон акцентує увагу на професійній адаптації, яка передбачає залучення приватних агенцій для сприяння працевлаштуванню, фінансуванню навчання та перепідготовки осіб з інвалідністю.

Закон також стимулює розвиток соціального підприємництва. Пільги та компенсації зможуть отримати не тільки підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які компанії, які працевлаштовують визначену кількість таких осіб.

Закон наближає умови працевлаштування до європейського рівня, де понад 50% людей з інвалідністю мають роботу. В Україні цей показник наразі становить лише близько 16%.

“Вагомий крок до побудови інклюзивного суспільства, де кожна людина, незалежно від стану здоров’я, має можливість реалізувати свій потенціал. Ми маємо забезпечити доступність робочих місць, професійну адаптацію та підтримку на всіх етапах – від навчання до інтеграції в колектив. Це не тільки право кожної людини, а й наша спільна відповідальність як суспільства”, – підсумував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.