У Львівській опері відбувся прем’єрний показ вистави «Тіні забутих предків»

У Львівській опері відбувся допрем’єрний показ модерн-балету «Тіні забутих предків» у постановці Артема Шошина на музику Івана Небесного, лібрето Василя Вовкуна.

04.12.2023
У Львівській опері відбувся прем’єрний показ вистави «Тіні забутих предків»

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, побачити премʼєру та підтримати українських захисників і захисниць могли глядачі з будь-якого куточка нашої планети – завдяки онлайн-трансляції.

Балет на 2 дії за повістю Михайла Коцюбинського на музику Івана Небесного та лібрето Василя Вовкуна є модерною інтерпретацією міжнародної команди постановників.

Історія кохання Івана та Марічки із двох ворогуючих родів постає у неокласичній хореографії відомого українського балетмейстера Артема Шошина та видовищній сценографії Арвідаса Буйнаускаса (Литва). Художні образи персонажів балету довершують костюми Наталії Міщенко, що презентують гуцульське вбрання від автентики до модерних зразків. Колоритна музика Івана Небесного з мотивами гуцульського мелосу прозвучить у виконанні оркестру Львівської Опери під орудою диригента Юрія Бервецького. Постановники акцентують на філософській ідеї твору: самоусвідомлення, вибір між земним та небесним, духовним і матеріальним.

«У постановці модерн-балету ми тяжіємо не до етнографічної візуалізації, а до глибокого філософського осмислення проблеми помсти, кола зла. Єдина можливість розірвати це коло – відповісти на зло добром. Саме так і чинять Іван та Марічка і перетворюють ворожнечу на справжню любов. Щире, безоглядне кохання є самою сутністю життя, воно виявляє найвищу красу людини», – охарактеризував концепцію постановки керівник проєкту, автор лібрето, генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.

Під час трансляції балету глядачі мали можливість зробити фінансовий внесок на допомогу ЗСУ за QR-кодом. У межах події також відбулась виставка автентичного гуцульського строю із приватної колекції Роксоляни Шимчук і тихий аукціон, кошти від якого скерують на потреби військових.

Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час тихого аукціону зібрали понад 4 млн гривень на придбання дронів для воїнів 80 окремої десантно-штурмової бригади, 125 і 103 окремих бригад ТрО, бригад НГУ «AЗOВ».

«Вдячність усій команді постановників та артистам. Підтримуйте та пізнавайте українське!», – зазначив очільник області.

Захід відбувся за підтримки Львівської ОВА у партнерстві з ринком сільськогосподарської продукції «Шувар» та Kozytskiy Charity Foundation.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.