У ЛОВА пояснили ситуацію з інфовкидами і «протестами» щодо реабілітаційного закладу в Моршині

Йдеться про КНП ЛОР «Говерла» — реабілітаційний центр та медзаклад відновного лікування, який надає послуги для ветеранів УПА, політв’язнів та репресованих на Львівщині.

06.01.2025
У ЛОВА пояснили ситуацію з інфовкидами і «протестами» щодо реабілітаційного закладу в Моршині

Про це повідомила заступниця голови Львівської ОВА Христина Замула.

“Наприкінці минулого року ми з представниками організацій ветеранів Львівщини обговорили всі проблемні моменти і домовилися, що наразі Львівська обласна державна адміністрація в бюджеті області на 2025 рік передбачила кошти для оплати комунальних послуг та енергоносіїв цього медзакладу. Проте після першого кварталу цього року результати роботи комунального некомерційного підприємства у Моршині ми спільно ще раз проаналізуємо та порадимося, як воно мало би працювати надалі, щоб бути максимально завантаженим та ефективним для всіх, хто потребує таких послуг”, – йдеться у повідомленні.

Христина Замула наголосила, що треба визнати: заклад, який на рік може прийняти на реабілітацію близько 2 тисяч осіб, за минулий рік був завантажений на чверть потужності, тому для його підтримки з обласного бюджету скерували у понад два рази більше коштів, ніж покривають пакети НСЗУ. Якби установа працювала на повну потужність, надходження від служби здоровʼя мали б покрити всі її видатки.

Водночас, на лікування і реабілітацію до «Говерли» зараз потрапляють лише за скеруванням одноосібно керівника однієї з громадських організацій ветеранів УПА. Хоча контракт з НСЗУ означає, що, відповідно до вимог чинного законодавства, лікуватися у цьому закладі можуть усі громадяни України, за наявності скерування від сімейного лікаря.

“Всі ці та інші нюанси потрібно детально вивчити та проаналізувати. А також, спільно з фахівцями та депутатським корпусом Львівської обласної ради, розглянути варіанти ефективних кроків, які дозволять підвищити якість надання медичних і реабілітаційних послуг людям, які особливо заслуговують на нашу повагу та вдячність”, – підсумувала Замула.

“Нечасто ми таке робимо, але цього разу хочемо подякувати Христині Замулі за те, що детально розжувала, чому Синютка політичний мудак, а його писана турбота про “Говерлу” – це інфолайно. Шкода, що Замула це прямим текстом не написала. Але нам не важко було розшифрувати її слова“, – йдеться у повідомленні Telegram-каналу “Політичний треш”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.