У ліси Волині випустили сотню благородних оленів, яких привезли з Литви

Їх випустили у вольєр на території Ново-Зборишівського лісництва, де вони проходитимуть адаптацію.

10.11.2022
У ліси Волині випустили сотню благородних оленів, яких привезли з Литви
Скріншот

Сто благородних оленів привезли на Волинь з Литви. Про це Суспільному розповів мисливствознавець області Віталій Каращук.

“Серед оленів, яких привезли до волинського лісу: 45 самок, 40 самців та 15 телят. Це найбільша кількість європейських оленів, яких одночасно випустили у вольєр”, – зазначив Каращук.

За його словами, таким чином волинські лісівники хочуть відновити популяцію європейських оленів у регіоні.

Водій з Литви Ромус Борисовас розповів, що в Україну привозить оленів не вперше. Тамтешнє підприємство вирощує їх для іноземних замовників. Наразі 100 оленів за 38 тисяч євро купило державне підприємство “Володимир-Волинське лісо-мисливське господарство”.

“Раніше у лісах Ново-Зборишівського лісництва олені не водилися, але умови для цих тварин тут сприятливі”, – говорить єгер Олександр Сусь.

Окрім оленів, в дику природу випустили дев’ять диких свиней, вирощених у вольєрі Ново-Зборишівського лісництва. До кінця року випустять ще 18 особин. Як зазначають фахівці, чисельність цього звіра на Волині також потрібно відновлювати.

За даними міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслана Стрільця, через бойові дії пошкоджена третина лісів у державі. Це могло стати причиною міграції диких звірів у ліси Волині. Проте, чи дійсно це так, наразі сказати важко. Взимку лісівники Волині робитимуть облік мисливських копитних тварин, тоді стане відомо, чи в області суттєво додалася популяція та чи була міграція тварин через бойові дії з інших регіонів України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.