У Києві затримали «посадовицю мвс днр», яка планувала втекти за кордон

На початку повномасштабного вторгнення вона переїхала до Києва під виглядом переселенки зі сходу України.

20.04.2023
У Києві затримали «посадовицю мвс днр», яка планувала втекти за кордон
Фото: СБУ

Служба безпеки України повідомляє, що мешканка Донеччини у вересні 2014 року добровільно вступила до лав створеної агресором «міграційної служби мвс днр». Там її призначили «старшим інспектором відділу адресно-довідкової роботи».

На цій «посаді» вона виконувала вказівки місцевих гауляйтерів щодо придушення руху опору в регіоні. Для цього жінка збирала інформацію від «районних паспортних відділів» окупованого Донецька про установчі дані місцевих жителів. Потім отримані відомості узагальнювала в єдину адресну базу, яку бойовики використовували для незаконних затримань мешканців міста.

Також вона вела облік так званих «сторожових карток», де зберігалася інформація про українських патріотів, яких розшукують каральні органи «днр».

Пізніше колишня співробітниця«міграційної служби мвс днр» оселилася в орендованій квартирі у столиці та почала оформлювати документи для виїзду за кордон.

Під час обшуку у зловмисниці виявлено «трудову книжку», яка свідчить про її перебування у складі окупаційних органів.

Жінці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Їй загрожує до 8 років тюрми.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.