Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, експозиція містить 11 робіт чотирьох українських митців, які нині захищають Україну на фронті: Богдана Сокура, Данила Склярова, Романа Хруща та Віталія Гайдара.
Окремий розділ експозиції містив 13 картин Володимира Патика — українського художника й дослідника історії та етнографії. Його донька Оксана Патик особисто привезла картини до Парижа, а почесний консул Франції у Львові Павло Ярема допоміг із перевезенням цінних творів.
До слова, музей Володимира Патика у Львові став важливою частиною цієї виставки.
«Світло мистецтва має силу об’єднувати навіть у найтемніші часи. Лицарі світла ‒ це наші воїни. Тож ця виставка ‒ не лише про мистецтво. Це про силу духу, боротьбу та незламність. Про тих, хто зараз на передовій, але не втрачає зв’язку з творчістю, яка є їхнім способом розповісти світу про Україну», ‒ сказав на відкритті посол України у Франції Вадим Омельченко.
Директорка культурного центру Світлана Фоменко розповіла, що жоден з художників не зміг бути присутнім на відкритті, але всі записали відеозвернення просто з місця служби.
«Для мене важливо говорити про друзів, про Людей з великої літери, що захищали чи захищають нашу і вашу свободу. Я присвятив свій триптих моєму другу Вовчику. Він не дав задню, коли країна покликала на допомогу. Він загинув як справжній Чоловік, зі зброєю в руках. Вовчика кремували в Одесі. Я ж в той момент відчув екзистенційну порожнечу. Вічно памʼятайте і будьте вдячні Героям», – зазначив у своєму зверненні Богдан Сокур.
Художник, у творчому доробку якого було вже три персональні виставки, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну повернувся на Батьківщину і приєднався до лав ЗСУ як доброволець.
Данило Скляров, ще один учасник виставки, почав малювати у 2020 році, коли проходив службу в армії.
Роман Хрущ, живописець і художник-монументаліст, у складі Сил спеціальних операцій «Азов-Київ» пройшов шлях від піхотинця до головного сержанта штурмового взводу. У червні 2023 року отримав важке поранення, але після реабілітації повернувся до підрозділу та став інструктором.
«Памʼятай, з якої Оселі твоє коріння. Оселя – це місце роду. Місце, куди завжди можна повернутись, щоб набратися сил. Місце, яке хоче знищити ворог, щоб обірвати твоє коріння та звʼязки із Оселею. Та якщо ти будеш боротися за свій дім, за свою Оселю, ти збережеш її і зрештою живим чи мертвими повернешся в неї», – підкреслив у текстовому супроводі до своєї роботи Роман Хрущ.
Ще один художник, Віталій Гайдар, із початку повномасштабного вторгнення воює у складі 71-ї окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, не припиняючи творити.
Подію організували Асоціація «La Vie en Relief» спільно з департаментом з питань культури, національностей і релігії Львівської ОДА.
Коментарі