У Дрогобичі біля колишньої катівні НКВС віднайшли останки ще 24 жертв

Тюрма на Стрийській у Дрогобичі – місце, яке просякнуте кров’ю та тортурами, які вчинили проти українців «червоні освободителі» у 1939 – 1941 роках. Очевидці тих подій стверджують, що закатованих в’язнів ховали у саду, який межує з меморіальним комплексом «Тюрма на Стрийській».

06.10.2022
У Дрогобичі біля колишньої катівні НКВС віднайшли останки ще 24 жертв

Як нагадує Дрогобицька міськрада, у 1989 році група ентузіастів на чолі з Мироном Бучацьким розпочала пошук останків. У 1991 році 486 останків жертв НКВС поховали на Полі Скорботи. У 2021 році відбулося поховання ще 78 останків жертв НКВД, яких віднайшли у саду біля меморіалу «Тюрма на Стрийській».

У 2018-2019 році на території колишньої катівні, у саду розкопки проводили пошуковці комунального підприємства Львівської облради «Доля». Тоді частину пошукових робіт виконати не вдалося через те, що під час розкопок виявили рештки, які знаходилися під силовим кабелем, який є у власності «Львівобленерго». Після всіх погоджень цьогоріч розкопки продовжили.

6 жовтня керівник КП “Доля” Святослав Шеремета повідомив про віднайдення 24 останків закатованих жертв. Проте посадовець припускає, що їхня кількість може бути більшою.

За словами науковців, істориків та очевидців подій, у Дрогобицькій катівні працівники НКВС замордували понад 1200 осіб. Загалом, у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 кількість жертв становить понад 24 000.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.