У Довженко-Центр прийшли з обшуками

За словами співробітників Центру, до будівлі прийшли представники прокуратури, поліції та Служби безпеки України і проводять обшуки.

10.11.2022
У Довженко-Центр прийшли з обшуками
Фото: умовне

У Довженко-Центрі, де розташований найбільший український кіноархів, заявили про проведення слідчіх дій і обшуків. Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру.

“Шукають документи, пов’язані з забудовником”, – кажуть у Довженко-Центрі.

Нагадаємо, Довженко-Центр змінив орган управління влітку – Міністерство культури передало Центр до Державного агентства з питань кіно. Невдовзі, 16 серпня, Держкіно оголосило про реорганізацію Центру-Довженка.

Колектив Довженко-Центру назвав реорганізацію загрозою для збереження кіноархіву та існування інституції. Культурна спільнота зібрала понад 25 тисяч підписів під петицією до уряду про скасування реорганізації. Не підтримали реорганізацію і у Верховній Раді – профільний парламентський комітет звернувся до кабміну з рекомендацією зупинити її.

Проте уряд проігнорував і петицію, і рекомендації і заявив, що реорганізацію Довженко-Центру не зупинить. Колектив Центру подав позов до суду проти Держкіно.

За кілька днів після цього Держкіно звільнило Олену Гончарук з посади директорки. Натомість призначило нову виконувачку обов’язків директорки – Юлію Каждан та новий конкурс на посаду директора. Як з’ясувалось, нова в.о. директорки не має досвіду управління інституціями культури. Колектив Довженко-Центру не пропустив Каждан на робоче місце. Олену Гончарук обрали директоркою Довженко-Центру на конкурсі у квітні 2021 року, коли органом управління Центру було Міністерство культури.

Проте міністр так і не призначив Гончарук директоркою, до передачі Центру Держкіно Гончарук залишалась у статусі виконувачки обов’язків.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.