У “Дії” з’явилась можливість обміну та відновлення водійського посвідчення

У застосунку «Дія» тепер можна подати заяву про заміну посвідчення водія, а потім забрати його в сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

23.05.2023
У “Дії” з’явилась можливість обміну та відновлення водійського посвідчення
Фото: умовне

У вівторок, 23 травня, послуга обміну і відновлення посвідчення водія стала доступною в застосунку «Дія». Замовити можна як фізичний пластиковий документ і забрати його у сервісному центрі МВС особисто, так і електронне посвідчення, яке є виключно цифровим і дійсним на території України.

“Послуга доступна як для водіїв-новачків, у яких закінчився дворічний термін дії першого посвідчення. Так і для тих, хто загубив чи пошкодив документ. Змінив прізвище або просто хоче викинути пластик та користуватися цифровим документом, який завжди під рукою”, – пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Щоб подати заяву про обмін або відновлення посвідчення водія в “Дії” потрібно:

  • перейти до меню «Послуги» та натиснути “Заміна посвідчення водія” або натиснути на значок контекстного меню на цифровому водійському й вибрати “Замінити посвідчення”;
  • вибрати причину заміни документа;
  • підтвердити або вказати місце реєстрації проживання;
  • вибрати тип посвідчення — цифрове чи цифрове+пластик;
  • вибрати сервісний центр, де буде зручно забрати пластиковий документ;
  • підтвердити або вказати контактні дані;
  • підписати заяву.

Після цього протягом 10 хвилин треба оплатити послугу, інакше заява анулюється.

Федоров наголосив, що із запуском цієї послуги Україна стала першою країною в Європі, де можна відмовитись від фізичного бланку посвідчення водія, а виготовити лише цифровий документ. Електронне посвідчення є чинним на всій території України.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.