У Держгеокадастру змінились повноваження

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни у Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

27.02.2023
У Держгеокадастру змінились повноваження
Фото: умовне

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Проєктом постанови пропонується Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру доповнити такими нормами як:

  • визначення адміністратора Державного картографо-геодезичного фонду України;
  • забезпечення організації формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України; проведення експертизи пропозицій та рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо найменування та перейменування географічних об’єктів і надає відповідний висновок;
  • звернення до суду з позовами про визнання недійсними угод, укладених із порушенням встановленого законом порядку купівлі-продажу, ренти, дарування, застави, обміну земельних ділянок державної, комунальної власності; проведення публічного моніторингу земельних відносин, у тому числі моніторингу ринку земель.

Водночас скасовуються такі норми, як: 

  • здійснення державного нагляду у сфері землеустрою;
  • здійснення державного контролю за втратами сільськогосподарського виробництва, надання пропозицій щодо використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва;
  • звернення до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Також прийнятий нормативно-правовий акт визнає такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 727 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері землеустрою і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру” у зв’язку з виключенням зазначеної функції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.