У Держгеокадастрі відреагували на заяву Садового щодо нібито сумнівних оборудок земель Сокільницької сільради

Головне управління Держгеокадастру у Львівській області відреагувало на поширену в засобах масової інформації 10 квітня 2025 року заяву міського голови Львова Андрія Садового, в якій у негативному контексті згадується «Державний геокадастр» у зв’язку з нібито сумнівними оборудками щодо земель Сокільницької сільської ради.

11.04.2025
У Держгеокадастрі відреагували на заяву Садового щодо нібито сумнівних оборудок земель Сокільницької сільради

У пресслужбі Держгеокадастру надали наступне роз’яснення:

Згадані у публічному зверненні 158 гектарів землі є частиною пайового фонду Сокільницької сільської ради (І та ІІ черга), що були сформовані відповідно до проєкту роздержавлення та приватизації земель спілки селянських господарств «Сокільники» ще у 1995 році.

На сьогодні ці землі повністю розпайовані та передані у приватну власність громадян для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Передача земельних ділянок відбулася на підставі розпоряджень Пустомитівської районної державної адміністрації, ухвалених у 2006 році.

Нагадуємо, що згідно із Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є відповідний сертифікат, виданий районною державною адміністрацією. Водночас підставою для виділення земельних ділянок у натурі є рішення органів місцевого самоврядування або районних державних адміністрацій.

Відповідно до статті 122 Земельного кодексу України, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області не є і ніколи не було розпорядником земель пайового фонду. Закликаємо представників органів місцевого самоврядування утримуватися від поширення недостовірної або неперевіреної інформації, що може ввести в оману громадськість та шкодити репутації державних органів.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.