У департаменті освіти і науки ЛОВА прокоментували скандал із директором школи на Самбірщині

У соцмережах з’явилося відео, на якому жителі села Верхня Яблунька конфліктують з директором місцевої школи.

15.09.2023
У департаменті освіти і науки ЛОВА прокоментували скандал із директором школи на Самбірщині

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска зазначив, що раніше департамент рекомендував відділу освіти Боринської територіальної громади, яка є засновником школи, форму наказу для звільнення директора, та звертався до філії Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення інституційного аудиту у школі. Проте, звернення департаменту не врахували.

З огляду на ситуацію, яка виникла, департамент повторно звертається до Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення інституційного аудиту та до Боринської громади – щодо проведення сесії для заслухання звіту від директора.

«З початком збройної агресії російської федерації проти України у цій школі загострився конфлікт з огляду на те, що директор школи публічно підтримував одну з релігійних організацій, яка має центр у москві. Це дуже не подобається батькам. Крім того, це, звичайно, є порушенням закону про освіту, який передбачає відокремленість школи від церкви. Почали приїжджати поранені захисники, були трагічні ситуації у цьому селі, пов’язані з війною, і емоції людей справедливо посилилися.

Цей директор школи раніше працював заступником голови адміністрації за часів президента Януковича.

Минулого року департамент освіти виїжджав на звернення мешканців у цю школу. Ми побачили жахливу картину: з розбитими вітринами, до прикладу, стендів, присвячених Олегу Ольжичу, який у свій час брав шлюб у цьому селі, ми побачили їдальню у жахливому стані і багато інших речей. Все це було причиною і підставою для того, що ми порадили форму наказу про звільнення директора школи місцевому відділу освіти. На жаль, відділ освіти Боринської територіальної громади вважав іншими підстави для звільнення і наказ був зовсім іншим й мав іншу форму, ніж та, яку рекомендував департамент освіти і науки ЛОВА. Це, звичайно, право засновника школи, але в результаті цей директор виграв справу в суді.

Тепер емоції людей пішли по новому колу. Я вважаю, що причиною цього є те, що місцевий відділ освіти і місцева громада як засновник неналежно реагують на все, що відбувається.

Тому велике прохання департаменту освіти і науки ЛОВА до Боринської територіальної громади зібратися на сесію, заслухати звіт цього директора. Є всі підстави для того, щоб в результаті звіту ухвалити рішення про звільнення його з роботи і оголосити наступний прозорий та відкритий конкурс.

Крім цього, ми повторно публічно звертаємось до Державної служби якості освіти у Львівській області провести нарешті інституційний аудит в цьому закладі позачергово. Після нашої поїздки до школи одразу відбулася розмова з керівницею Служби. На жаль, немає жодної інформації, чи провели аудит, чи включили школу у план проведення аудитів», – зазначив Олег Паска.

Він також додав, що департамент не має повноважень звільнити директора чи відсторонити його від роботи – відповідно до змін законодавства, які відбулися кілька років тому, це може зробити лише засновник школи, яким є Боринська територіальна громада.

Нагадаємо, що свого часу Іван Січак був  прихильником московського патріархату. Кілька років він пропрацював у Турківській районній адміністрації. А пізніше став директором Верхньояблунської школи.

Однак, мешканці села були цим незадоволені. Минулого року навесні на спільних зборах вони прийняли рішення про звільнення директора.  Відтак, торік у жовтні Турківський районний суд прийняв рішення про звільнення Січака з посади директора школи, зокрема, через фізичне та моральне насильство над дітьми.

Але уже в червні цього року Іван Січак поновився на посаді. З початком нового навчального року в школі знову розгорівся скандал. На відео, опублікованому у соціальних мережах видно, як Іван Січак втікав від обурених людей.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.