У чоловіка конфіскували 75 мішків бурштину, який він купив на Львівщині

Зарічненський районний суд Рівненської області у липні виніс вирок у справі щодо Івана С., якого обвинувачували в незаконному придбанні та зберіганні бурштину у значних розмірах.

22.07.2025
У чоловіка конфіскували 75 мішків бурштину, який він купив на Львівщині

Як встановило досудове розслідування, Іван С., який раніше не був судимий і наразі не працює, у період після 15 листопада 2024 року поблизу міста Белз на Львівщині, придбав у невстановлених осіб 75 мішків необробленого бурштину. Загальна маса вилученого бурштину склала 1 тис. 850 кілограмів, а його вартість оцінюється у 477 тис. 205 гривень.

Бурштин, законність походження якого не підтверджувалася відповідними документами, чоловік зберігав за місцем своєї реєстрації. Його виявили та вилучили 27 листопада 2024 року під час обшуку помешкання. . Згідно з чинним законодавством, така кількість бурштину вважається значним розміром.

Під час досудового розслідування між прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості. Згідно з цією угодою, Іван С. повністю визнав свою провину.

Сторони погодилися на призначення покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням та встановлення іспитового строку тривалістю один рік.

Окрім призначеного покарання, суд постановив стягнути з Івана С. на користь держави 288 тис. 115 гривень витрат на залучення експерта. 75 мішків вилученого бурштину конфіскують у власність держави.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Вирок може бути оскаржений до Рівненського апеляційного суду через Зарічненський районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.