У Чехії між українцями та місцевими ромами сталася масова бійка

Конфлікт між двома групами людей стався ввечері в понеділок в центрі чеського міста Брно.

15.06.2023
У Чехії між українцями та місцевими ромами сталася масова бійка

Як повідомляє “Mukachrvo.net”, інцидент стався через два дні після того, як чоловік з України нібито зарізав ножем 23-річного юнака-рома, а ще одного поранив біля дамби Брно.

Конфлікт виникнув у трамваї, де іноземець зробив зауваження групі людей, які голосно увімкнули музику. Коли обидві групи вийшли на зупинці, стався конфлікт.

У вбивстві підозрюють 37-річного українця. Інформація про те, що у вбивстві ромського хлопця підозрюють українця, викликала бурю ненависті серед деяких представників ромської меншини, зокрема у соцмережах.

Біля церкви Святого Михаїла на Домініканській площі через суботню трагічну подію сталася масова бійка. Група з близько 15 розлючених людей нібито напала на двох українців, а також почала трощити меблі в одному із закладів торгівлі. На місце події приїхало п’ять поліцейських машин.

Після інциденту поліцейські затримали трьох осіб. Одну особу вже відпустили, оскільки вона була неповнолітньою, ще двоє залишаються під вартою. У поліції не уточнюють, чи це був хтось із нападників.

Богуміл Малашек, речник державної поліції Південноморавського краю додав, що під час інциденту ніхто не постраждав. Збитки, завдані закладу, попередньо оцінюють у 40 тисяч крон. За повідомленням видання “Брнєнска дрбна“, учасники бійки вигукували вигуки на кшталт «Смерть українцям!».

Ромські активісти вже скликають на суботу 17 червня демонстрацію проти українських біженців та в пам’ять про загиблого 23-річного Ніколаса. Лідери ультраправих партій, які відомі своїми антиромськими поглядами, раптом також висловили підтримку у проведенні антиукраїнського мітингу.

Проти мови ненависті щодо українців виступила ромська організація Romeo, яка відкидає «застосування примітивного принципу колективної провини». З постскриптумом, що зокрема саме ромська громада мала такий значний негативний досвід у минулому.

Правоохоронці вже попереджають про можливі конфлікти, які можуть виникнути.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.