У Бундестазі назвали Меркель відповідальною за війну в Україні

Вона блокувала вступ України в НАТО.

03.03.2023
У Бундестазі назвали Меркель відповідальною за війну в Україні
Фото: Ангела Меркель

Голова комітету з питань оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Циммерманн в інтерв’ю німецьким телеканалам RTL та n-tv розкритикувала рішення, ухвалені колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, які, на її думку, уможливили повномасштабний напад рф на Україну, передає “Європейська правда”. 

Вона нагадала, що у 2008 році в НАТО було багато прихильників якнайшвидшого прийняття України, але Німеччина та Франція виступили проти через позицію росії.

За словами політикині, те, що українці не вступили до НАТО, “було великою помилкою з боку французів і Ангели Меркель в той час”.

Штрак-Циммерманн також вважає, що після повномасштабного нападу росії Німеччина повинна була стати на бік України та підтримати її зброєю. Але доведеться “переписати історію Ангели Меркель, особливо історію останніх кількох років і повних прорахунків”.

Коментуючи перспективи конфлікту, очільниця комітету Бундестагу з питань оборони припустила, що він навряд чи триватиме так само довго, як Перша або Друга світова війна. Водночас, додала вона, президент рф владімір путін не розраховував на широку і стійку підтримку України.

Як відомо, на Бухарестському саміті НАТО 2008 року Німеччина та Франція заблокували надання Україні, а також Грузії плану дій щодо членства в НАТО, побоюючись ескалації з боку росії. Відтоді обом цим країнам Альянс лише обіцяв вступ “одного дня”.

Нагадаємо, раніше Меркель заявила про неможливість миру без росії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.