У Білому Домі розкрили деталі візиту Байдена до Києва

Для приїзду Байдена до України розгорнули цілу безпекову спецоперацію, деталі якої до останньої миті тримали в таємниці. Лише після того, як Джо Байден покинув Київ, в Білому домі привідкрили завісу того, як все планувалось.

21.02.2023
У Білому Домі розкрили деталі візиту Байдена до Києва
Фото: ОП

Про це написав журналіст “Голосу Америки” Остап Яриш. 

“Візит Байдена в Україну дійсно безпрецедентний. Вперше президент США відвідав столицю охопленої війною країни, де нема американського військового контингенту. Також у Києві була порівняно невелика команда посольства. Тому така поїздка вимагала ретельного зважування всіх ризиків”, – пише журналіст. 

Яриш зазначає, що у Білому домі розглядали варіант короткого перетину кордону протягом візиту до Польщі, або ж поїздку до Львова. Втім, Байден наполіг саме на відвідинах Києва. 

Попри багатомісячну підготовку, фінальне рішення про візит ухвалили лише в п’ятницю. В адміністрації США про плани знали лише декілька людей.

“Щоб усе вдалось, потрібно було напустити трохи туману”, – пише Яриш. 

У неділю ввечері Білий дім оприлюднив розклад президента на наступний день. Згідно з ним, Джо Байден мав вирушити до Варшави о 18:40 в понеділок. Насправді ж, на момент оприлюднення розкладу президент вже приземлився у Європі.

Літак Байдена покинув США о 4:15 ранку в неділю. Прибувши того ж вечора на американську авіабазу “Рамштайн” у Німеччині, президент вирушив до Жешува, звідти до Перемишля, а потім — 10-годинним поїздом до Києва.  

Щоб убезпечитись від витоку інформації, супровід обмежили до мінімуму. На борту була лише невелика команда радників, медики, охоронці Секретної Служби, а також двоє журналістів — WSJ та AP, яких повідомили про поїздку в п’ятницю. 

Журналісти мусили заприсягтись зберігати таємницю, а при посадці на літак — здати свої телефони. Додаткові деталі їм вислали на e-mail із темою “Інструкції щодо прибуття на турнір з гольфу”.

З метою “уникнення конфлікту”, у Білому домі вирішили повідомили про плани Байдена також росію. Це зробили за кілька годин до його відльоту. В раді з нацбезпеки відмовились говорити більше про те, якою саме була реакція росіян.

У Києві Байден провів близько 6 годин. В столиці ввели найвищі заходи безпеки, а журналістам із супроводу заборонили повідомляти про пересування президента в реальному часі. 

“Видихнути з полегшенням вони змогли, коли Байден перетнув польський кордон — також на поїзді”, – підсумував Яриш. 

Нагадаємо, 20 лютого, несподівано, президент США Джо Байден прибув до Києва. Під час візиту він оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на $500 млн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.