У Бернардинському дворику у Львові відновили розписи XVIII століття

Над криницею святого Яна з Дуклі відновили барокові розписи.

07.11.2024
У Бернардинському дворику у Львові відновили розписи XVIII століття

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Ця ротонда була збудована у 1748-1755 рр. і, за легендою, розташована на місці поховання монаха-бернардинця св. Яна з Дуклі, який у XVII ст. вважався покровителем Львова. Скульптура святого увінчує купол споруди, а на її склепінні збереглися розписи, присвячені його діянням.

Загалом реставраційні роботи вже наближаються до завершення. Тож невдовзі відвідувачі зможуть помилуватися вишуканою поліхромією купола, яку відновлювали фахівці з України та Польщі: Павел Єнджейчик, Дорота Місюк-Єнджейчик, Ірина Дуткевич та Валерій Колибаба», – розповіли у ЛКП «Бюро спадщини».

Зараз там ще монтують підсвітку. Облаштувати освітлення та відкрити ротонду мають до кінця року.

Реставрувати ротонду розпочали у 2019 році. Вона належить до комплексу Бернардинського монастиря – пам’ятки архітектури національного значення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.