У 7 людей, які отруїлися на Тернопільщині в суші-барі, виявили сальмонельоз

12 серпня у Збаражі відкрили новий суші-бар, а 13-14 серпня відвідувачі закладу звернулися до інфекційного відділення Збаразької центральної лікарні з ознаками отруєння. Загалом на лікуванні знаходиться 38 хворих, з них 15 дітей.

17.08.2023
У 7 людей, які отруїлися на Тернопільщині в суші-барі, виявили сальмонельоз

Як повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб, вже у 7 людей, які отруїлися в закладі харчування, виявили сальмонельоз. Окрім хворих є ще 44 контактних, з яких, лише 24 обстежились.

За словами головної державної санітарної лікарки Тернопільської області Оксани Чайчук, сальмонельоз – як і будь-яка бактеріальна інфекція лікується та проходить. Та якщо її не лікувати, то можна залишитись носієм на все життя.

“В ході епідеміологічного розслідування встановлено те, що є контактні особи, які залишались дома. Спочатку було 16 термінових повідомлень, потім кількість хворих зростала. На сьогодні, у нас на обліку стоїть 44 контактних особи, за якими встановлено нагляд та медичне спостереження. При появі симптомів, вони також будуть госпіталізовані і їм буде надаватись медична допомога. З контактних осіб — це працівники закладу ресторанного господарства, їх четверо та 40 контактних з домашніх вогнищ”, — говорить Оксана Чайчук.

На дослідження відібрали 15 продуктів, 13 із закладу та 2 із місць, де перебували хворі, а також питну воду, яка була у закладі, та воду з центрального водогону, інформує Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Продукти харчування і сировини відбиралась як працівниками установи, так фахівцями Держпродспоживслужби.

Про результати буде повідомлено додатково.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.