У Львівському обласному центрі контролю і профілактики хвороб МОЗ України повідомили, що захворюваність на хворобу Лайма на Львівщині щороку зростає.
Якщо у 2023 році було зафіксовано 252 випадки, то у 2024 – вже 433. Цього року за три місяці є вже 40 випадків, торік їх було 16. Найбільше випадків хвороби Лайма у 2025 році зареєстровані на території Львівського району – 24 випадки, у Золочівському району – 7, Стрийському – 6, Шептицькому – 2 і Дрогобицькому – 1. На щастя, дітей серед хворих цього року нема, торік їх було 39.
Останній випадок хвороби Лайма зафіксували 14 березня. 67-річна мешканка Золочева поїхала в село оглянути присадибну ділянку і там її вкусив кліщ. На місці укусу жінка помітила червоні кільця і звернулася до лікаря.
Хвороба Лайма має декілька стадій, і її прояви можуть змінюватися залежно від часу після зараження:
- рання стадія (перші дні – 1 місяць після укусу): на місці укусу може з’явитися характерне почервоніння у вигляді кільця (мігруюча еритема). Також можливі симптоми, схожі на застуду: підвищення температури, ломота в тілі, слабкість.
- середня стадія (1-3 місяці після укусу): якщо хворобу не лікувати, інфекція поширюється в організмі, вражаючи суглоби, нервову систему та серце. Можливі сильні головні болі, порушення зору, болі в м’язах і серцеві порушення.
- пізня стадія (від 3 місяців і більше після укусу): може розвинутися хронічний артрит, ураження нервової системи (енцефаліт, паралічі), що суттєво знижує якість життя.
Коментарі