У 2024 році на фінансування програми «Безпечна Львівщина» скерували 745 млн грн

Програму затвердили у березні 2021 року на 4 роки.

19.12.2024
У 2024 році на фінансування програми «Безпечна Львівщина» скерували 745 млн грн

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 19 грудня депутати Львівської обларади розглянули питання щодо стану виконання Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. На цей рік фінансовий ресурс становить 745 мільйонів 627 тисяч гривень. Кошти планують освоїти на 98%.

Програма має низку важливих напрямів, куди скеровують кошти. Серед них: накопичення регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів, забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку, організація рятування на водоймах, облаштування споруд цивільного захисту, організація систем територіальної оборони, забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів в області, матеріально-технічне забезпечення окремих військових формувань та правоохоронних органів, забезпечення кібербезпеки.

«За час існування програми фінансування щороку зростає. У 2021 році ресурс становив 60 мільйонів, через рік 88 мільйонів. У 2023 році на виконання всіх заходів Програми було виділено 362 мільйонів, а цьогоріч сума зросла до 745 мільйонів. З цієї суми 95% спрямували на сектор оборони, а залишок – на інші напрями програми», – поінформував директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Ігор Туз.

На виконання завдань та заходів Програми профінансували 85 військових формувань (у 2023 році – 32), в тому числі 68 – підрозділів ЗСУ, 5 – Державної прикордонної служби, 10 – Нацгвардії, 2 – Державної спеціальної служби транспорту.

Основна частина фінансування скеровується на закупівлю безпілотників різної комплектації та засоби радіоелектронної боротьби – 460 мільйонів. На інженерну техніку та спеціалізований транспорт – 100 мільйонів, озброєння, засоби зв’язку – 43 мільйони та навчальне обладнання – 20 мільйонів.

На облаштування споруд цивільного захисту (укриття тощо) та забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області профінансували 783 тисячі гривень. А на розвиток місцевих систем оповіщення – 12 мільйонів.

Як повідомив Ігор Туз, ще приблизно 16 мільйонів скерували на реконструкцію клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону по вул. Пстрака, 2.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.