Турецькі ЗМІ розповіли нові деталі обміну Медведчука

Росія просила Україну обміняти Медведчука

04.01.2023
Турецькі ЗМІ розповіли нові деталі обміну Медведчука

Запит на обмін підозрюваного в державній зраді одного з колишніх лідерів партії ОПЗЖ Віктора Медведчука спершу надійшов від Росії. Про подробиці обміну йдеться в статті турецького видання Hurriyet.

«Запит (на обмін Медведчука. – Ред.) походив від росіян, і коли українці погодилися, переговори відбулися в Анкарі, Туреччина, на базі Національної розвідувальної організації. Вони тривали певний час», — йдеться в матеріалі.

21 вересня вдалося повернути з російського полону 215 українських військових та цивільних, зокрема захисників «Азовсталі», в обмін на підозрюваного в державній зраді народного депутата Віктора Медведчука.  

Обмін вирішили провести також у Туреччині. Україні довелося погодитися на умову російської сторони про те, щоб командири полку «Азов» залишилися в Туреччині.

У день обміну в аеропорт Анкари прилетіли літаки з України та Росії. В одному з них них перебував Віктор Медведчук, а в іншому — п’ять офіцерів ЗСУ, яких взяли в полон у Маріуполі. 

За інформацією турецького видання, після приземлення під наглядом працівників турецької розвідки в російський літак увійшли представники української сторони, а в літак з України — члени делегації з РФ. Вони перевірили стан здоров’я Медведчука та командирів з «Азовсталі».

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.