Цивільна дружина одного з керівників митниці перевезла через кордон $760 тисяч готівкою

Нацагентство з питань запобігання корупції скерувало матеріали до НАБУ.

14.04.2023
Цивільна дружина одного з керівників митниці перевезла через кордон $760 тисяч готівкою

Цивільна дружина одного з керівників Державної митної служби Руслана Черкаського у 2022 році перевезла через кордон $760 000 готівкою. Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами моніторингу способу його життя.

Агентство порахувало, що станом на 2020 рік Черкасський та його партнерка на двох мали 14,5 млн грн в еквіваленті (4,7 млн грн, 75 000 євро та $255 000).

У 2021 році пара отримала дохід на суму 2,4 млн грн, а в першому кварталі 2022 року – майже 288 000 грн. У тому ж році чиновник продав нерухомість в ОАЕ на суму майже 6,3 млн грн.

Тобто офіційні грошові активи Черкасського та його партнерки за два з половиною роки збільшилися приблизно до 23,6 млн грн.

Руслан Черкасський почав працювати в структурі митниці з 1993 року. У вище керівництво Держмитслужби вперше потрапив у 2006 році, коли його призначили першим заступником голови. Пізніше очолював Енергетичну митницю, Київську митницю, працював на інших посадах державної служби, перш ніж у 2021 році повернутися в керівництво ДМС на посаду заступника голови.

Проте згідно з відомостями, наданими Львівською митницею, жінка під час перетину кордону у 2022 році перевезла $760 000, вказавши джерелом грошей банківський рахунок, з якого зняла $1,3 млн.

В гривневому еквіваленті це 38 млн грн, тобто значно більше, ніж вказано в офіційних доходах обох партнерів.

У зв’язку з цим НАЗК направило до Національного антикорупційного бюро матеріали для відкриття кримінального провадження про незаконне збагачення (ст. 368–5 Кримінального кодексу).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.