Цьогоріч у Львові трапилося 27 отруєнь чадним газом

Від початку 2023 року в Львівській громаді трапився 21 випадок отруєння чадним газом. Унаслідок цього отруїлися 27 людей, серед яких восьмеро дітей. А одна людина загинула.

10.10.2023
Цьогоріч у Львові трапилося 27 отруєнь чадним газом

Про це повідомили на брифінгу Львівської міської ради.

За словами керівника управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради Миколи Ялового, схожа статистика повторюється щороку.

“До прикладу, минулого року було 31 отруєння, внаслідок яких 75 людей постраждали і троє, на жаль, загинули”, — каже посадовець.

Як уникнути отруєння чадним газом

Найчастіше причиною отруєння чадним газом є недотримання правил безпечного користування газовими приладами. Щоб цього уникнути, насамперед, за словами начальника Львівського управління експлуатації газового господарства Павла Сербана, потрібно пам’ятати про два аспекти:

“Перше правило – створити подачу кисню у приміщення, де відбувається горіння. Якщо пластикове вікно – має бути провітрювач, якщо герметичні двері – мають бути жалюзійні решітки. Друге — у вентиляційному каналі ні в якому разі не можна встановлювати електричні вентилятори”.

Також, за словами Павла Сербана, перш ніж запалити щось, потрібно перевірити тягу в димовому каналі.

“Це робиться дуже просто: до вентиляційного каналу підноситься смужка паперу, якщо він втягується в комин – значить тяга є, якщо висить і не рухається – тяги нема, а якщо він відвертається назад – це значить зворотна тяга, тобто дує з комина в приміщення. Тоді треба одразу перекрити крани, відкрити вікна і викликати фахівців”, — пояснює начальник Львівського управління експлуатації газового господарства.

Фахівець додає, для того, аби убезпечити себе, варто встановити газосигналізатор. Він дає світлову і звукову сигналізацію, коли є витік природного газу чи утворився чадний газ.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.