Трьом жителям Житомирщини повідомили про підозру за поширення російської пропаганди

Публічними прихильниками рішень та дій держави-агресора в Україні виявилися двоє мешканців із Коростенського і Житомирського районів та житомирянин.

15.03.2023
Трьом жителям Житомирщини повідомили про підозру за поширення російської пропаганди
Фото: умовне

Про це повідомляє управління СБУ в Житомирській області.

“Зокрема, на загал славив російську федерацію та підтримував її керівництво у повномасштабному збройному нападі на нашу державу мешканець Гладковичів (Коростенщина)”, – зазначають у відомстві. 

Чоловік, перебуваючи у хлібному магазині у центрі села, закликав місцевих жителів та інших покупців підтримувати окупантів і запевняв, що “тільки росія наведе порядок та встановить мир в Україні”. 

“Коли ж переконати присутніх не вдалося, агітатор навів свій останній “аргумент”, що там, де рашисти “бомбили українців, – мало бомбили, потрібно більше”, – додають в СБУ.

Аналогічні наративи поширював і уродженець Донецька, який нині проживає у Житомирі. У багатолюдному сквері обласного центру він заявляв на загал, що це нібито “українська влада та Збройні Сили України прийшли у російське місто Донецьк у 2014 та розв’язали війну”. Він також стверджував, що “української нації не існує – є хохли, а їх потрібно душити, вбивати та знищувати”.

Під час суперечки із оточуючими чоловік запевняв, що Житомир – це теж частина російської імперії, а потім закликав чинного президента росії “путіна прийти на територію України та знищити її”.

У межах розпочатих кримінальних проваджень двом чоловікам про підозру за ч. 1 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Проросійською публічною пропагандою займався також уродженець архангельської області рф, який із кінця 90-их переїхав до одного з сіл Житомирського району. 

“Попри декілька десятиліть проживання у нашій державі, росіянин не змінив ні свого громадянства, ні, як з’ясувалося після повномасштабного вторгнення рф в Україну, своєї “російськоімперської” ідеології”, – повідомляють в СБУ. 

У розмовах зі своїми односельцями чоловік стверджував, що “скоро російські війська виженуть усю нацистську владу, яка управляє Україною”. Також він захоплювався політичною верхівкою держави-агресора та закликав убивати самих українців, бо “усі вони – бандерівці”.

На підставі зібраних доказів та свідчень його дії кваліфікували за ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України) Кримінального кодексу України. Це буде його третя судимість в Україні – раніше він вже притягувався до кримінальної відповідальності за майновий злочин та нанесення легких тілесних ушкоджень.

Наразі досудові розслідування завершено, обвинувальні акти скеровано до суду.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.