Тенісний клуб відсудив майже 600 тис. грн сплаченої оренди у Львівської міськради

Господарський суд Львівської області стягнув з Управління комунальної власності Львівської міської ради понад 500 тисяч гривень на користь приватного підприємства «Тенісний клуб ТЕН».

08.01.2025
Тенісний клуб відсудив майже 600 тис. грн сплаченої оренди у Львівської міськради

За даними справи, суть спору між компанією і міськрадою полягала у затяжному невиконанні міськрадою зобов’язань щодо приватизації орендованого клубом приміщення. У 2010 році клуб уклав договір оренди нежитлових приміщень площею 99,4 м² на вулиці Болгарській, а вже у 2013 році міськрада дозволила компанії викупити та приватизувати це приміщення.

Згідно із законом, підготовка до приватизації мала завершитися упродовж двох місяців, однак вона тривала декілька років і весь цей час клуб був змушений сплачувати орендну плату. Представники тенісного клубу у суді зазначили, що міськрада умисно зволікала із виконанням судових рішень, які зобов’язували її завершити процедуру приватизації. Через це клуб сплатив 589 тисяч гривень орендної плати у період з 2017 по 2020 рік.

Міська рада, у свою чергу, заявила, що затримки пов’язані з необхідністю виконання додаткових процедур, зокрема оцінки майна. Вона також стверджувала, що сплата орендної плати не може вважатися збитками, оскільки клуб користувався приміщеннями та отримував прибуток. Окрім того, представники ради зазначали, що процес приватизації залежав не лише від їхнього управління, а й від інших підрозділів міськради.

Суд визнав дії міської ради неправомірними, зазначивши, що затримка з приватизацією є наслідком умисної бездіяльності ради. Було встановлено, що чиновники зловживали своїми правами як орган приватизації, зволікали з виконанням рішень міськради та суду. Суд постановив, що клуб зазнав збитків через сплату орендної плати, якої можна було уникнути, якби рада виконала свої зобов’язання вчасно. У результаті суд зобов’язав міськраду відшкодувати клубу збитки у розмірі 589 тисяч гривень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.