Телефонний шахрай зі Львівщини проведе 6 років за ґратами

Тернопільський міськрайонний суд засудив до шести років позбавлення волі організатора популярної телефонної шахрайскої схеми, в якій родичам повідомляли про ДТП з їхніми рідними і вимагали гроші. Засудженим виявився уродженець Львівської області 41-річний Денис С.

30.04.2025
Телефонний шахрай зі Львівщини проведе 6 років за ґратами

У травні 2019 року Денис С. організував злочинну групу, щоб займатися телефонним шахрайством на Тернопільщині. До цього він залучив двох своїх знайомих, які мали приїздити до обманутих родичів, забирати від них гроші і відвозити до обвинуваченого. Спільники погодилися на незаконний підробіток. Контролював і розприділяв ролі під час шахрайства Денис С. Чоловіки користувалися двома автомобілями BMW 320D та Škoda Superb, повідомляє Zaxid.net.

Правоохоронці встановили, що шахраї в період з 8 травня 2019 року до 6 березня 2020 року обманули 10 потерпілих і обікрали їх на суму приблизно 40 тис. доларів. 8 травня 2019 року обвинувачений разом зі спільниками приїхали в Тернопіль і близько 03:00 зателефонував на домашній телефон до потерпілого. Денис С. представився поліцейським і розповів, що чоловік його доньки скоїв ДТП, в результаті якої потерпів чоловік з іншого авто і він зараз перебуває у лікарні.

«Надалі, використовуючи розгублений стан постраждалого та його родинні зв’язки, обвинувачений, представляючись працівником поліції, висунув вимогу добровільно передати 10 тис. доларів за не притягнення його зятя до кримінальної відповідальності за нібито вчинену ДТП, а також відшкодування постраждалим від ДТП заподіяної шкоди та витрат на лікування», – йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 17 квітня.

Обманутий чоловік погодився віддати всі свої заощадження. Спільник шахрая приїхав вночі до нього додому, представився поліцейським і забрав в постраждалого 8 тис. грн та 850 доларів. В ще однієї жертви шахраї таким чином виманили 20 тис. доларів, золоті прикраси та цінні годинники. Загалом Денису С. вдалося обманути 10 постраждалих, а загальна сума збитків сягнула близько 40 тис. доларів.

Обвинуваченого затримали в Івано-Франківську наприкінці 2021 року. Однак під час розгляду продовження запобіжного заходу для чоловіка у вигляді тримання під вартою, підозрюваний втік із зали суду. Правоохоронці також встановили, що уродженець Червонограда Львівщини вже був раніше судимий за два подібні злочини.

17 квітня 2025 року Денису С. оголосили вирок. В суді він повністю визнав свою провину і вказав, що він організував злочинну шахрайську групу з метою розбагатіти. Він розподіляв між ними обов’язки, а сам телефонував постраждалим і представлявся працівником правоохоронного органу. Гроші ж, які їм вдалося виманити в людей, вони ділили між собою в рівних частках.

Тернопільський міськрайонний суд, врахувавши усі попередні судимості і невідбуті терміни покарання, визнав винним чоловіка в шахрайстві і призначив йому шість років позбавлення волі. На рішення суду можна подати апеляційну скаргу.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.