Система «Шлях»: скільки дозволів на виїзд за кордон видали на Львівщині

Від початку повномасштабного вторгнення у Львівській області видали понад 49 тисяч дозволів на виїзд за кордон за системою «Шлях».

15.02.2024
Система «Шлях»: скільки дозволів на виїзд за кордон видали на Львівщині

Про це повідомив комендант Львівщини Тарас Грень.

Львівська обласна військова адміністрація запровадила низку заходів для покращення порядку видачі дозволів, зокрема:

  • Введено ЕЦП (електронний цифровий підпис) для отримувачів гуманітарної допомоги.
  •  Залучено до складу комісії прикордонників та правоохоронців.
  • Підготовлено та скеровано до Кабінету Міністрів пропозиції стосовно внесення змін до законодавчих актів, які регламентують порядок виїзду за межі України в умовах правого режиму воєнного стану з метою ввезення вантажів гуманітарної та військової допомоги для потреб Збройних Сил та населення України.
  • Запроваджено власний механізм перевірки відповідності заявленої мети перетину кордону фактичній (наявність запитів, декларацій та актів приймання передач).
    Водночас Львівська ОВА не має інформації, скільки осіб призивного віку виїхали з України в період воєнного стану та не повернулись з-за кордону.

«Важливо розуміти, що ми не володіємо і не можемо володіти інформацією про те, хто саме виїхав і не повернувся, адже це повноваження прикордонних служб та правоохоронних органів. Ми маємо дані, які надійшли офіційним шляхом і є дійсними на момент їх отримання лише про тих, хто порушив термін перебування за кордоном. За цією інформацією, орієнтовно 3,5% осіб не повернулися в Україну у передбаченні чинним законодавством терміни», – розповів Тарас Грень.

Як було зазначено комендантом, якщо під час брифінгу надана статистика не збігається з даними прикордонників, то це пояснюється тим, що через Львівщину проїжджають особи з інших областей України, які крім обласних військових адміністрацій можуть отримати дозвіл від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.