Суд виніс вирок затриманому у Львові бойовику «ЛНР»

Галицький районний суд міста Львова визнав винним 30-річного вихідця із Луганщини Руслана Глотова, який у 2014 році декілька місяців чергував на блокпостах терористичної організації «ЛНР». 

13.12.2022
Суд виніс вирок затриманому у Львові бойовику «ЛНР»

Про це пише “Судовий репортер”.

У промові судових дебатів прокурор Сергій Єсипчук просив суду максимальне покарання у виді 15 років позбавлення волі і суд цю позицію підтримав.

Підсудний свою провину визнав частково: лише в участі у непередбачених законом збройних формуваннях ( ч. 2 ст. 260 ККУ), але не щодо сприяння терористичній організації (ч.1 ст. 258-3 ККУ).

«Ваша честь, прошу вас у цій трудний час для держави поставитись до моєї справи безпристрасно», — звертався він до суду.

Глотова затримали на початку березня 2022 року в Львові, де він перебував у статусі внутрішньо-переміщеної особи. Його рідне селище Тошківка Луганської області тимчасово окуповане російськими військами. 

Чоловік значився на обліку у Дрогобицькому військкоматі та начебто збирався воювати за Україну. Але після ретельної перевірки з’ясувалось, що він причетний до діяльності «ЛНР». Тому Глотова помістили в слідчий ізолятор, де він залишався протягом усього судового процесу без можливості внесення застави.

За версією обвинувачення, у 2014 році Глотов із автоматом Калашникова чергував на одному з блокпостів на окружній автодорозі в місті Лисичанськ Луганської області. Він перевіряв документи громадян, оглядав їх речі і транспортні засоби на автодорозі Тошківка — Біла гора та у напрямку міста Лисичанськ. Також патрулював і спостерігав, аби не було транспорту зі зброєю і боєприпасами.

«Винуватість підтверджується його особистими показаннями… Визнав свою вину у вчиненні інкримінованого  йому злочину передбаченого ч.2 ст. 260 КК України. Та дав визнавальні показання про його участь в період, наскільки він пригадує, з серпня по вересень 2014 року у незаконному збройному формуванні», — повідомив прокурор.

Прокурор надав суду інформацію з особистої сторінки Глотова та його знайомого у соцмережі «Вконтакте». На фото обвинувачений у футболці з написом «справедливая Россия», хизується перебуванням у Москві вже після початку війни на сході України у 2014 році.

На інших світлинах Глотов стоїть поряд із озброєними чоловіками у військовій формі з шевронами російського зразка. Потім уже сам у камуфляжі, зі зброєю, на військовій техніці. 

«Будучи одягненим у камуфляжні штани, футболку зеленого кольору, військовий розвантажувальний жилет, з пов’язаною на голові банданою і тримаючи в руках вогнепальну зброю автомат Калашникова… Вказані фотокартки згідно опису Глотова були зроблені приблизно в період 2014 року», — йдеться у матеріалах справи.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.